Reštaurácia LeGout je od 1. mája 2020 zatvorená. Ďakujeme všetkým hosťom za priazeň.

Blog

ráčte vstúpiť do našej kuchyne

Domáci vývar ako od babičky

Tam, kde sú dobré suroviny a poctivý recept, netreba žiadne priemyselné dochucovadlá. Zvlášť to platí o domácom vývare. Táto polievka patrí k nášmu detstvu, k domovu a vnímame ju ako „klasiku“, ktorá nás nesklame.

Žiaľ, domáci vývar vo väčšine prípadov nie je domáci a už vôbec nie zdravý. Nositeľom jeho chuti sú dochucovadlá obsahujúce glutamán sodný.

Glutamán sodný: priateľ alebo časovaná bomba?

Polemika okolo bujónov a dochucovadiel s touto látkou je nekonečná. Niektorí tvrdia, že sa verejnosť len zbytočne straší a v skutočnosti nemusia vôbec škodiť.

Domáci vývar

Pravda je iná. Táto umelá prísada je nevhodná hlavne pre deti. Zaťažuje ich organizmus a zhoršuje činnosť orgánov. Najviac trpia obličky a trávenie, ktoré sa poškodzuje častou konzumáciou. Potraviny s touto látkou učia deti konzumovať slanšie pokrmy a v budúcnosti si soliť viac, ako je zdravé.

Aj keď sa detský organizmus dokáže zbaviť tohto syntetického dochucovadla rovnako ako organizmus dospelého človeka, môžu sa objaviť problémy s hyperaktivitou, nevoľnosťou alebo bolesťami hlavy.

Podobné problémy si odnesú aj dospelí z tých reštaurácií, kde vládnu polotovary, sáčkové polievky, dochucovadlá všetkého priemyselného druhu.

Nechceme robiť rozhodcov

Sami rozhodnite, aké jedlá položíte na svoj stôl a ako sa budú stravovať vaše deti.

V LeGout sa glutamán sodný nedostane ani do smetného koša

Varíme z čerstvých surovín. Na dochucovanie použijeme radšej čerstvé bylinky, pažítku, majoránku, kôpor...

Náš domáci vývar chutí ako od babičky, pretože je uvarený zo skutočných hovädzích špikov alebo zo sliepky z farmy lokálneho chovateľa.

Naše jedlá sú zdravé, ale hlavne – chutia božsky.

Choďte za vôňou výborného domáceho vývaru a tá vás dovedie až ku nám.

Urobte chute svojim priateľom
demo