Reštaurácia LeGout je od 1. mája 2020 zatvorená. Ďakujeme všetkým hosťom za priazeň.

Vitajte v LeGout

V srdci Banskej Bystrice

Sme LeGout

Uvaríme vám to, čo varíme pre svojich priateľov

Hudobní skladatelia, maliari či spisovatelia dokážu svojím umením očariť naše zmysly aj dušu. To isté dokáže gastronómia. Uvedomil som si to už dávno, v čase, keď som sa rozhodoval o svojej budúcnosti.

Príbeh LeGout začal v zahraničí. V Nemecku a v Taliansku som objavil fascinujúce recepty a spoznal kuchyne, ktoré sa odovzdávali generáciami. Učil som sa, oči som mal otvorené a vždy som bol tam, kde sa niečo dialo. Pracoval som na tom, aby som bol najlepší.

Prišlo obdobie úspešnej kariéry. V reštauráciách Beniczký Restaurant & Caffé, Aruba, Freis, Americká ambasáda, Hotel Kaskády som pôsobil ako hlavný kuchár alebo šéfkuchár. S kolegom Jaroslavom Žídekom sme boli spoluorganizátormi projektu Top Chef Tour. Na stene mám zavesené ocenenia za 2. miesto v kurze varenia Thai Gastromy v Hoteli Danube 2004 a za 3. miesto za filetovanie lososa na Danubius Gastro 2010. Úspechy ma potešili, ale chcel som viac.

Spolu s priateľmi

Pozrite sa, ako je u nás krásne. Prejdite sa interiérom našej reštaurácie. Nezabudnite si odskočiť pred vstupom hore na terasu. Na náš romantický ostrov v srdci Banskej Bystrice sme pyšní. Robíme tam parádne svadby, oslavy, stretnutia alebo firemné akcie.

Chcel som vlastnú reštauráciu...

... reštauráciu, ktorá bude známa príjemným prostredím, čerstvými jedlami a kam sa budú hostia radi vracať. Po niekoľkých rokoch snívania som pochopil, že sny sa majú plniť, a ja som išiel za svojím cieľom.

Je mi cťou pozvať vás do reštaurácie Le Gout

Reštaurácia sa nachádza v centre Banskej Bystrice, na konci Lazovnej ulici. Prerobili sme ju podľa svojich snov. Pripravíme Vám jedlá zo starostlivo vyberaných a čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov. V našom interiéri sa budete cítiť príjemne a v záhrade zažijete romantickú atmosféru.

 

Radi vám uvaríme chutné denné obedové menu, alebo pre vás pripravíme rodinnú oslavu, firemný večierok či stretnutie s priateľmi.

Som maximalista. Každé jedlo pripravíme pedantne a s fantáziou, na profesionálnej úrovni. V každom súste si vychutnáte moje umenie, nech si objednáte naše vlastné špeciality alebo známe jedlá.

Navštívte nás už dnes, máme navarené. Cítite tú vôňu?

Róbert Hadviga
Róbert Hadviga - majiteľ a šéfkuchár

Róbert Hadviga

majiteľ a šéfkuchár

Róbert Hadviga

hlava kuchyne

Som hrdý na svoju reštauráciu. Bude mi cťou, keď nás navštívite a dáte mi možnosť presvedčiť Vás o mojom umení, na ktorom pracujem celý život.

Robo Hadviga podpis


Povedali o nás hostia

Slová, ktoré sú pre nás najlepším receptom

  • Martinka VeličnáStačila nám jedna návšteva a pochopili sme, že táto reštaurácia bude našou obľúbenou. Najviac sa tešíme na ich vlastné domáce jedlá, ktoré sú výnimočné.

    Martinka Veličná Banská Bystrica
  • Mgr. Zuzana SliackaV lete sme strávili v LeGout veľa krásnych chvíľ a vychutnali sme si hriešne chutné špeciality. V Banskej Bystrici nevieme o lepšej reštaurácii.

    Mgr. Zuzana Sliacka Zvolen
  • Richard Jaroušek100%ná reštaurácia pre stretnutia s priateľmi. Tatársky biftek bol vynikajúci, obsluha milá a charizma šéfkuchára dodala našej akcii cveng.

    Richard Jaroušek Banská Bystrica
Urobte chute svojim priateľom
demo